Озеро Бербенескул

Бербенескул – найвисокогірніше озеро України (1801 м над рівнем моря). Розташоване у Чорногірському масиві між вершинами Гутин Томнатник та Бербенескул. Озеро льодовикового походження, тож навіть у найтепліші місяці літа температура води не перевищує 11-15 oC. Місцями глибина озера сягає майже 3м.

Озеро Бербенескул неймовірно чисте, тому можна побачити кожен камінчик на дні. Але пити воду з нього не рекомендується, проте трохи вище озера є джерело. Також варто зауважити, що у зв’язку із розташуванням озера між вершинами – сонце тут світить тільки до обіду. Тож ввечері тут прохолодно, тому обов’язково беріть із собою теплі речі.

Озеро розташоване на території Чорногірського заповідного масиву, тому розпалювати вогнище тут не рекомендується. Та й не буде з чого, адже береги озера вкриті в основному гірськими травами. Краще заночувати на Несамовитому озері. Воно розташоване на відстані 4 км від Бербенескула, там достатньо питної води, тепліше і зручніші місця для ночівлі.

Маршрут на озеро Бербенескул

В залежності від того звідки ви починаєте свій маршрут і скільки об’єктів вирішили відвідати – похід може тривати як один день так і 2-3.
Найшвидший, і мабуть найлегший маршрут – з турбази Заросляк, що знаходиться недалеко від смт Ворохта. Звідти можна вирушити до Несамовитого озера, а вже від нього і до Беребенускула. Більшість туристів долають цей маршрут туди й назад за 1 день.

Також одноденний маршрут можна подолати із села Бистрець, через гори Шпиці. Але це, звісно, в тому випадку, якщо Ви помандруєте без багажу.

Проте більшість туристів полюбляють маршрут із села Шибеного, куди можна добратися з Верховини, піднімаються на гору Піп Іван, і вже потім Чорногірським хребтом мандрують до Бербенескула. Такий маршрут займе всередньому 2 дні. Або ж із села Дземброня, через гору Смотрич або Вухатий камінь і водоспади, а дальше вже слідуючи за розміткою вибраного маршруту, також рухаються Чорногірським хребтом. Варто зауважити, що трошки нижче вухатого каменя є чудове місце для ночівлі із доступною питною водою і чудовим видом на захід сонця.

На Смотричі

Вид на гору Піп Іван

Вид на гору Піп Іван Чорногірський з Вухатого каменя.

Захід Сонця на Вухатому камені

Захід сонця на Вухатому камені

Полонина дорогою на Бербенескул

Озеро Бербенескул

Залишити відповідь


Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.