Гора Близниця

Близниця – найвища гора Свидовецького масиву (1881 м). Знаходиться в Рахівському районі, Закарпатської області, неподалік села Ясіня.

Варто зауважити, що на Свидовецькому масиві розташувалися одна біля одної аж три Близниці. Здалеку, вони виглядають дійсно майже однакові. Висота Великої Близниці – 1881м, просто близниці (південної вершини) – 1872м, а Мала Близниця нижча від них на неповних 300 м.
На схилах Близниці – розташована ботанічна пам’ятка природи – скелі Близниці. Тут ростуть рідкісні рослини – едельвейс, котячі лапки карпатські, дріада восьмипелюсткова, айстра альпійська. З вершини Близниці відкриваються неймовірні краєвиди на гірськолижний курорт Драгобрат, сусідні села та Свидовецький масив. У підніжжі Близниці розташувалося озеро Івор, до якого можна спуститися.

На Близниці можуть потрапити усі охочі, адже вздовж усього Свидовецького масиву утрамбована дорога, яку легко подолають УАЗи та позашляховики. Тож багато туристів, які не звикли ходити стрімкими гірськими схилами приїжджають на відпочинок у Драгобрат і замовляють екскурсійні тури до найпопулярніших локацій Свидовецького масиву.

Зазвичай похід на Близниці включений у маршрут Свидовецьким масивом, який включає також похід на Великий котел, Жандарми, Стіг, озера Ворожеска та Герешаска. Розпочинати маршрут можна як із Квасів так і з села Ясіня. Детальніший опис маршрутів читайте тут.

Дорогою на Близниці
Гора Близниця
Гора Близниця
Жандарми

озеро Івор

вид на озеро Івор

Залишити відповідь


Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.