Чорногірський хребет

Чорногора – найвищий масив Українських Карпат, довжиною близько 40 км. Розділяє між собою Івано-Франківську та Закарпатську області та знаходиться між річками Чорний Черемош та Чорна Тиса. Чорногірський хребет надзвичайно популярний серед туристів. Адже тут знаходиться більшість двотисячників: Говерла (2061 м), Петрос (2020 м), Піп Іван (2028 м), Гутин-Томнатник (2016 м), Ребра (2001 м), Бербенескул (2035 м). Не менш відомими є нижчі вершини: Смотрич (1896 м) і Вухатий камінь, Туркул (1933 м), Шпиці (1863 м), Менчул (1998 м). Також часто відвідуваними локаціями є озера Несамовите, Марічейка, Бербенескул, Верхнє озірне, Нижнє озірне та Брескул. Варто зауважити, що на території Чорногірського масиву є і водоспади: у підніжжі Говерли – звідки починається річка Прут, і Дзембронські водоспади – дорогою на Вухатий камінь.

Чорногірський масив славиться своїми неймовірними краєвидами. Вздовж хребта відкриваються види на Свидовецький масив, масив Ґорґани, Мармароси,  ближні вершини, озера та села. Тут надзвичайно різноманітна флора та фауна. Щороку восени зацвітають червонокнижні крокуси (шафран), а трохи згодом – рододендрон карпатський, який також занесений до Червоної книги України. Ці квіти встеляють схили гір, утворюючи неймовірної краси килими, що ще більше приваблює туристів. Також, в залежності від сезону,  у нижній частині вершин дорогою часто зустрічаються кущі малини, чорниці та брусниці, а також гриби.

Звичайно, що за один не вдасться обійти всі локації Чорногірского масиву. Більшість туристів обирають маршрути на 2-3 дні. Варіантів маршрутів є безліч. Все залежить від того, куди саме Ви хочете потрапити.  Деякі з них можна розглянути за посиланнями:

Озеро Марічейка

Озеро Марічейка

Піп Іван Чорногірський

Гора Піп Іван Чорногірський

Гора Смотрич

Смотрич

 

Шпиці

Гори Шпиці

Гора Петрос

Гора Петрос

Несамовите озеро

Несамовите озеро

пороги Прута

Пороги Прута

Залишити відповідь


Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.