Дністровський каньйон – одне із 7 природних чудес України

Дністровський каньйон розташований на території чотирьох областей: Івано-Франківської, Тернопільської, Чернівецької та Хмельницької, та утворений річкою Дністер. Починається поблизу села Петрилів Івано-Фрнківської області та закінчується в районі села Трубчин Борщівського району Тернопільської області. Загальна довжина каньйону – близько 250 км. 26 серпня 2008 року каньйон визнано одим із 7 природних чудес України.

Дністровський каньйон утворився завдяки особливій геологічній будові місцевості, а також тектонічних рухів та процесів водної та вітрової ерозії. На берегах Дністра відслоюються різні породи мезозойської ери, які містять у собі давні скам’янілі рештки фауни і флори, яким уже більше 500 млн років. На схилах Дністровського каньйону мешкає велика кількість рідкісних тварин та птахів, а ще дивує різноманіття унікальної флори. Також дивує місцевий теплий клімат, який суттєво відрізняється від клімату решти території західної України. Стіни каньйону утримують сонячне тепло, через що влітку майже не буває дощів, а весна сюди приходить на 2-3 тижні раніше.

Дністровський каньйон

Мандруючи схилами Дністровського каньону Ви зустрінете чимало природніх та рукотворних знахідок. Церква 18 століття й млин 19 століття розташовані в селі Нижнів. А також руїни середньовічних Червоноградського, Жванецького та Раковецького замків, костелу Вознесіння Діви Марії. Найдавніші пам’ятки природи – скелі девонського геологічного періоду (вік – 350 – 400 млн років), численні водоспади, печери, цілющі джерела, мішані ліси. Поряд із селом Нирків Заліщицького району – Джуринський водоспа, висота якого 16 м. Це найбільший рівнинний водоспад України. Саме тут, кілька століть тому було поселення Червоногород, яке отримало свою назву через червоний відтінок землі. А піднявшись на Червону гору Вам відкриється неймовірний вид на каньйон. Це місце унікальне ще й тим, що найтепліше. Навіть у найлютіші морози, сніг тут тримається не більше двох днів.

Щоб якнайкраще відчути і побачити мальовничу красу каньйону можна вирушити у сплав по Дністру. Рафтинг підійде навіть для новачків, адже річка дуже спкійна і практично не має порогів. Також неймовірні краєвиди відкриваються під час дослідження каньйону з висоти пташиного польоту.

Дністровський каньйон, Дністер

Дністровський каньйон
фото з vsviti.com.ua

Залишити відповідь


Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.