Село Дземброня

Село Дземброня – найвисокогірніше українське село, розташоване на схилах Чорногірського хребта. За однією з легенд, свою назву отримало завдязки зубрам (“дзембр” з польської), які мешкали тут у давні часи. До 2009 року офіційна назва села була Берестечко, проте мало хто про це знає. Оскільки цю назву дали за часів Радянського Союзу, місцеві жителі ігнорували її і нікому про це не розповідали.
Село Дземброня – місце, де закінчується цивілізація. Саме сюди тікають туристи з усієї України від міської метушні. Тут неймовірно чисте гірське повітря, мальовничі краєвиди, ліси, багаті різноманіттям грибів, ягід, а також диких тварин.
З Дземброні починається маршрут на гору Піп Іван через Смотрич, або ж через Дзембронські водоспади і Вухатий камінь. Крім того сюди люблять приїжджати, щоб просто відпочити. Через Дземброню протікає річка Чорний Черемош, тож весною і літом тут сплавляються на байдарках. В цьому мальовничому селі є безліч туристичних баз, котеджів та садиб на будь-які смак та ціну. Також місцеві жителів приймають туристів у своїх домівках.
Цікавим є те, що в Дземброні не потрібно далеко ходити в ліс по гриби чи ягоди. Часто вони ростуть просто біля будинків.
Як добратися
З Івано-Франківська до Верховини їде маршрутний автобус. Вам необхідно буде вийти в селі Ільці і пройтися пішки 12 км. Також з Верховини їде рейсовий автобус, який зазвичай переповнений туристами у літню пору. Звичайно такий шлях шутровою дорогою не дуже легкий, але іноді можна зупинити попутні машини. До того ж кінцевий результат того вартий!

Дземброня  Дземброня

Дземброня

Залишити відповідь


Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.