Галицький замок (Старостинський замок)

Галицький замок – одна з найдавніших будівель Галичини, Івано-Франківської області. Розташований на вершині Галич-гори на правому березі річки Дністер. На даний момент від замку залишилися оборонний мур та башта, які стали частиною національного заповідника “Давній Галич”.

Галицький замок був зведений  всередині 14 століття. Однак є згадки про його попередника – дерев’яну цитадель, датовані 1114 роком. Одні історичні джерела приписують будівництво замку Казимирові Великому, інші ж – волинському воєводі Любарту. Проте достеменно відомо тільки те, що він був один з найбільших та найважливіших у Галичині. Фортеця була настільки велика, що вміщувала одночасно до 1000 вояків, та декілька десятків гармат.

У 1490 році Галицький замок штурмувала селянська армія під проводом Мухи, а у 1620 – 1621 рр. – татари. У 1648 – 1654 рр. під час визвольної війни українського народу фортецю тримала в облозі армія С. Височана. А влітку 1649 році замок здобули війська Б. Хмельницького.

У 17 столітті галицький староста Потоцький провів перебудову замку, італійський інженер Франсуа Корразіні розробив  план реконструкції. На це він виділив 42 тисячі злотих.  Новий Галицький замок охоплював територію 1,7 га, мав трикутну форму, дві тераси, три муровані вежі, дев’ять комор, архів городських і земських актів, канцелярію, приміщення суду. Також всередині була замкова каплиця.

Галицький замок

фото з вікіпедія

1676 року фортеця була зруйнована турецько-татарським військом. І хоча її бралися відновлювати, з часом вона втратила своє оборонне значення. А 1796 році за правління Австрії, Галицький замок почали потроху розбирати. Сьогодні Галицький замок охороняється державою і тут ведуться реставраційні роботи. А поблизу самого замку проводять різноманітні фестивалі.

Галицький замок

фото з davniyhalych.com.ua

Залишити відповідь


Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.