Масив Ґорґани

Ґорґани – унікальний гірський масив в українських Карпатах, що розташувався на тертиторії Івано-Франківської та Закарпатської областей. Середня висота гір 1400-1600 м над рівнем моря. Найвища точка – гора Велика Сивуля (1836 м). Простяглися Ґорґани аж на 80 км у довжину та на 40 км у ширину. Незважаючи на невелику висоту вершин, перпади між ними доволі стрімкі.
Ґорґани найменшобходжений карпатський масив. Схили усіх  вершин вкриті хвойними та листяними лісами, а вершини кам’яними насипами, які обросли мохами та лишайниками жовто-зеленого кольору. Доречі, їх тут близько 20 видів. Саме такі кам’яні насипи і є візитною карточкою даного масиву. Уже ближче до вершини гірські схили вкриті жерепом, який сягає 1-3 м у висоту. Саме завдяки поєднанню камінння та жерепу, Ґорґани і стали тяжкодуступними для туриста.
Найкраще йти в похід Ґорґанами влітку і в сонячу погоду. Адже через дощ каміння стає надзвичайно слизьким та небезпечним. А взимку снігові покриви можуть сягати у висоту до 2 м.
Також масив Ґорґани славиться своєю різноманітною флорою та фауною. Оскільки це заповідна зона, то тут комфортно себе почувають олені, ведмеді, козулі, рись, дикий кіт. Але Вам навряд  чи вдасться їх зустріти.
Через невелику кількість трав на території даного масиву – тут дуже мало полонин. Найвідоміші – полонина Явірник, що неподалік водоспаду Гук, Плісце і Хом’яків. Саме на полонині Явірник щороку проходить музичний акустичний фестиваль.
На території масиву Ґорґани Ви знайдете все, що шукаєте: озера, водоспади, кам’яні вершини, полонини, де варять гуцульський сир.
Найвідоміші вершини – г. Велика Сивуля, Грофа, Довбушанка, Хом’як, Синяк. Серед водоспадів – це Гук або ж Женецький водоспад. Озера – Синевир, Росохан, Забуте, Аршиця, Лужки.

Як додбратися

Все залежить від того куди саме Ви плануєте йти.
Скоріше за все розпочинати мандрівку прийдеться з Івано-Франківська. А там уже все залежить від кінцевого місця призначення. До озера Росохан потрібно рухатися в напрямку до Мислівки або Осмолоди. На гору Хом’як та водоспад Гук – у Ворохтянському напрямку, а от озеро Синевир знаходить в Закарпатській області, Межгірському районі.

Озеро Росохан
Озеро Росохан,  фото з vikna.if.ua

Гора Хом'як
Вид на гору Хом’як

Женецький водоспад
Женецький водоспад, фото з сайту photographers.ua

Залишити відповідь


Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.