Гутин Томнатник

Гутин Томнатник і Бербенескул

Гутин Томнатник – одна з вершин-двохтисячників. Висота – 2016 м над рівнем моря. Розташована у Рахівському районі Закарпатської області на території Чорногірського масиву. На північно-східному схилі гори розташовано озеро льодовикового походження – Бербенескул. Що цікаво, Гутин Томнатник знаходиться трохи ближче до озера, ніж однойменна гора Бербенескул.

Зважаючи на висоту, вершина вкрита тільки травами і квітами, деякі з них занесені до Червоної книги України.  А на схилах є кілька витоків джерельної води.

Незважаючи на те, що гора є однією із найвищих в Україні – вона не є надто популярною локацією. Адже більшість сюди приходять саме заради озера. І тільки одиниці підкорюють вершину гори. Варто зауважити, що на Гутин Томнатник краще підніматися в літній період. Адже місцями вершина досить стрімка і взимку без спеціального спорядження підніматися буде вкрай важко та небезпечно.

Маршрут на гору Гутин Томнатник

В залежності від того звідки Ви починаєте свій маршрут і скільки об’єктів вирішили відвідати – похід може тривати як один день так і 2-3 дні.
Найшвидший, і мабуть найлегший маршрут – з турбази Заросляк, що знаходиться недалеко від смт Ворохта. Звідти можна вирушити до Несамовитого озера, а вже від нього і до озера Беребенускула, гори Бербенескул та Гутин Томнатник. Більшість туристів долають цей маршрут туди й назад за 1 день (звісно, якщо не підніматися на гору, а тільки спуститися до озера).

Також одноденний маршрут можна подолати із села Бистрець, через гори Шпиці. Але це, звісно, в тому випадку, якщо Ви помандруєте без багажу.

Проте більшість туристів полюбляють маршрут із села Шибеного, куди можна добратися з Верховини, піднімаються на гору Піп Іван (через озеро Марічейка), і вже потім Чорногірським хребтом мандрують до Бербенескула. Такий маршрут займе всередньому 2 дні. Або ж із села Дземброня, через гору Смотрич або Вухатий камінь і водоспади, а дальше вже слідуючи за розміткою вибраного маршруту, також рухаються Чорногірським хребтом. Варто зауважити, що трошки нижче Вухатого каменя є чудове місце для ночівлі із доступною питною водою і чудовим видом на захід сонця.

Також хорошим місцем для ночівлі з доступною питною водою є озеро Марічейка, та Несамовите озеро.

P.S. Для тих, хто не знає, щоб потрапити до сіл Дземброня, Шибене чи Бистрець потрібно звернути направо в селі Ільці (якщо їхати з Івано-Франківська у Верховинському напрямку через Яремче).

Гора Гутин Томнатник Бербенескул

 

Залишити відповідь


Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.