Озеро Герешаска (Догяска)

Герешаска (інша назва – Догяска) – високогірне озеро льодовикового походження, розтвшоване в масиві Свидовець Рахівського району. Оскільки, колись на картах назва озера не зазначалася, то туристи називали його Догяска, за назвою гори, біля якої воно розташувалося.

Довжина озера – 125 м, ширина – 110 м, площа – 1,2 га. Глибина – в середньомуу 1,2 м. Розташувалося озеро на висоті 1577 м над рівнем моря. Температура води, зазвичай, не більше 12 oС влітку. З озера бере початок річка Косівська, утворюючи каскадний водоспад заввишки більше 7 м.

Біля озера є достатньо місця для ночівлі великої групи туристів. Але варто зауважити, що дров тут зовсім нема, тож краще беріть із собою пальник.

Оскільки до озера втромбована дорога, яку з легкістю долають позашляховики та УАЗи – будьте готові до того, що ви тут будете не самі. Місцеві часто приїжджають сюди на вихідні.

До озера Герешаска можна з легкістю добратися з гірськолижного курорту “Драгобрат”. Маршрут пройде через гору Стіг та озеро Ворожеска. І пройти його можна за один день, а проїхати за кілька годин. Та якщо ви любити справжній похід Карпатами із ночівлею, то краще піти в похід Свидовецьким масивом із села Кваси, та відвідати одразу кілька локацій. Детальнійший опис такого маршруту читайте тут.

Вид на озеро Герешаска

Вид на озеро Герешаска

Озеро Герешаска

Водспад з озера Герешаска

 

Залишити відповідь


Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.