Гора Хом’як

Гора Хом’як – одна з горганських вершин, розташована на території Яремчанської міської ради. Висота її становить 1542 м. І хоча вона не дуже висока, подорож на Хом’як є одним з найпопулярніших маршрутів у Карпатах.  І цьому є декілька причин. Початок маршруту знаходиться близько до вузлів транспортного сполучення, до нього легко добратися з Поляниці, Татарова, Яблуниці. А ще є декілька маршрутів серпантинною дорогою, які підсилу подолати навіть малим дітям.

Підйом на гору займе в середньому 2 – 3 години. Тому подорож варто поєднати з прогулянкою до Женецького водоспаду. Є кілька достатньо відомих серед туристів маршрутів. Можна вирушати від КПП, що між Татаровом та Микуличином. З цього ж КПП розпочинається дорога до Женецького водоспаду. Також популяринй маршрут з траси в селі Поляниця, та з траси перед Яблуницею. Якщо ж Ви вирушаєте в мандрівку на кілька днів, то на Хом’як можна потрапити із сусідньої гори – Синяк.

Гора Хом'як

З вершини гори відкриваються неймовірні краєвиди. У хорошу погоду добре проглядаються сусідні села: Микуличин, Татарів, Поляниця, Яблуниця, курорт Буковель. Також добре видно Чорнгогірський хребет – найвищий хребет в Україні – та його вершини Говерлу, Петрос, Піп Іван. А зовсім близько – гора Синяк.

Спускаючися з гори можна зайти в гості на полонину Хом’яків. Тут завжди можна поласувати свіжою бринзою. А при потребі і переночувати.

Гора Хом'як

Гора Хом'як

Залишити відповідь


Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.