Гора Говерла

Гора Говерла – найвища точка України та найвища гора українських Карпат. Її висота становить 2061 м над рівнем моря. Розташована в Чорногірському масиві на території Івано-Фраківської та Закарпатської областей.

Говерла має правильну конусоподібну форму, вкрита альпійськими луками та чагарниками. Біля підніжжя гори знаходиться один з витоків Прута, а недалеко від нього – каскад водоспадів, загальна висота яких становить до 80м.

Існує легенда, що колись жили хлопець Прут та дівчина Говерла, які кохали один одного. Про це дізнався батько дівчини – мольфар. І щоб розлучити їх він перетворив дівчину на гору. Прут дізнався, щоб звільнити дівчину, треба зійти на вершину гори на світанку. Але не встиг. Тож присів на схилі гори та й заплакав. Ось так і плаче річка Прут і сьогодні. Але відтоді Говерла та Прут навіки разом.

Пороги Прута Пороги Прута

Щороку на Говерлу підіймаються тисячі туристів. Тож на вершині і під час підйому Вам не вдасться побути на самоті. Але піднявшись на гору Вас чекає приємний сюрприз. На всі 3600 можна розгледіти неймовірні навколишні краєвиди. А в сонячну погоду можна навіть побачити Івано-Франківськ, Коломию, та обсерваторію “Білий слон” на вершині гори піп Іван. Найбільше ж туристів піднімається на Говерлу на День Незалежності України.

Підйом на Говерлу не є дуже складним. В залежності від того, який маршрут Ви оберете, тривалість походу буде від 2 до 4 годин. Але краще підніматися на вершину у період з травня по вересень. Адже в інший час тут можуть лежати сніги, що значно ускладнює підйом.

Гора Говерла

Як добратися

Найлегше добиратися до Говерли з Івано-Франківська. Звідси рейсує безліч автобусів до Ворохти. З Ворохти треба буде добратися до турбази Заросляк. Це десь 20 км. Тож краще буде замовити місцеве таксі. Але зауважте, що це не дешеве задоволення. В заросляку і стартує підйом на Говерлу. Якщо піти не прямою дорогою а звернути трохи лівіше, Ви здійснете підйом на гору через водоспади Прута. Часу це займе не багато, але краса, яку можна побачити того вартує. А щоб сповна насолодиться різноманітністю краєвидів – спускатися варто іншим маршрутом.

Гора Говерла

 

Коментарі

Залишити відповідь


Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.