Похід на хребет Кострич

Кострич (Кострича) – гірський хребет, що знаходиться у Верховинському районі, з найвищою точкою – 1586 м над рівнем моря.

Похід на Костричу – ідеальний варіант для відпочинку на вихідні, який займе один-два дні. Маршрут найкраще розпочинати з Кривопільського перевалу. Сюди легко добратися з Івано-Франківська автобусом, котрий рейсує у напрямку Івано-Франківськ-Ворохта-Верховина.

Підйом з перевалу доволі простий, то ж його зможе подолати навіть дитина, тяжким може видатися тільки перший підйом на хребет. Також на Костриу можна піднятися із села Красник. Але цей маршрут набагато складніший, адже майже зразу Вас зустріне стрімкий підйом. Тож більшість туристів обирають перший варіант.

Вид з Костричі на Чорногірський хребет

Вид з Костричі на Чорногірський хребет

Хребет Кострича розташований паралельно Чорногірському хребту, то ж всю дорогу Вас супроводжуватимуть неймовірні краєвиди на гору Говерлу, Шпиці та Ребра.  Кострича дивує різноманіттям своєї природи. У сезон можна наїстися досхочу чорницями та малиною. Та й грибів стільки, що вистачить на всіх. Також уважні туристи можуть помітит сліди диких тварин: кабана, оленя, вовка та ведмедя, бо ж  вживу їх дуже тяжко помітити. Над головою пролітають ворони та яструби, а під ногами проповзають ящірки та саламандри. І  це ще не весь перелік.

Ліс дивує своєю красою не менше. Лісовою стежкою Вас будуть супроводжувати високі смереки, поросле мохом каміння, покручене коріння дерев, які чергуватимуться з просторими галявинами. На одній із таких розташована полонина, де виготовляють гуцульський будз, вурду та бринзу. Тут Вам завжди радо дадуть скуштувати гуцульсьуких смаколиків, а ще ви можете їх придбати. Крім того на таких галявинах навесні цвітуть крокуси (шафран),  які, доречі, занесені до Червоної книги України. Тож підйом на хребет Кострич актуальний не тільки влітку.

Вид з Костричі на Чорногірський хребет
Вид з вершини Костричі Чорниця на горі Кострич

Залишити відповідь


Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.