Село Красник

Село Красник – невелике гуцульське село Верховинського району Івано-Франківської області. Розкинулося вздовж берегів Чорного Черемошу на висоті 500 м над рівнем моря, на відстані 8 км від Верховини. Утворене у 1947 рці. Колись називалося Красний Луг.
Інфраструктура тут не дуже розвинена. Проте через це село проходять маршрути на гору Піп Іван, Смотрич, Шпиці, Вухатий Камінь та інші. Також з Красника можна піднятися на гору Костричу, звідки відкривається неймовірний краєвид на все село. Варто зауважити, що по дорозі на Костричу розташована полонина, де можна зупинитися влітку і скуштувати кілька видів гуцульських сирів. А при потребі тут можна і переночувати.
Але розваг у Краснику для туристів вдосталь. По річці Чорний Черемош вздовж цього села проходять туристичні сплави на байдарках. Ліси Красника багаті на чорницю, малину, ожину, гриби. З села стартують різні туристичні маршрути. А нещодавно відкрили музей гуцульського побуту Василя Тупилюка. Де можна, навіть, побувати на майстер-класі з приготування полонинського сиру.

Вид на Смотрич з села Красник
Красник
Добратися до села дуже просто. З Івано-Франківська курсує автобус до Верховини. Попросіть водія зупинитися в селі Ільці, а звідти пройдіть пішки 3 км. І ось Ви у Краснику. З ночівлею тут проблем не виникне. У селі багато приватних садиб. Крім того місцеві охоче приймають туристів у себе вдома. А в планах є відкриття найбільшого гірськолижного курорту у Верховинському районі “Кринта”

Село Красник

Річка Чорний Черемош в селі красник
Річка Чорний Черемош взимку

Залишити відповідь


Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.