Весна у Карпатах – “У пошуках крокусів”

Час, коли закінчується зима і починається весна – просто неймовірний. У цю пору в Карпатах з’являються перші весняні квіти – крокуси (або ж шафран). Вершини гір ще вкриті снігом, ріки та водоспади починають прокидатися від зимового сну і набиратися потужності, а полонини вкриваються килимами розкішного бузкового кольору.

Крокуси ростуть короткий період ранньою весною. Тривалість життя однієї квітки – 3-4 дні. Але тривалість цвітіння цілої популяції може сягати до 25 днів. Цвітуть крокуси в Карпатах, переважно, з середини квітня і до початку червня. Але все залежить від того якою була зима, і як швидко наступила весна. В окремих випадках крокуси можуть зацвісти уже в середині березня.

Полюбляють ці квіти рости в основному на полонинах. Та щоб не прогадати, і потрапити на масове цвітіння,  а не на дві-три квіточки варто їхати на Чорногірські хребти. Багато крокусів на Костричі, Куколі, Скупові. Масово крокуси цвітуть і на Горганах. Також цікавий випадок у Колочаві, де крокуси цвітуть на території музею та охороняються.

Варто зазначити, що крокуси занесені до Червоної книги України. Тому за кожну зірвану квітку – штраф.

Крокуси в Карпатах
фото з www.gorgany.com

Крокуси в Карпатах
фото з www.ganezh.odessa.ua

Залишити відповідь


Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.