Гора Кукул

Гора Кукул – ще одна вершина українських Карпат, підйом на яку можна запланувати на вихідні. Висота – 1539 м, розташована на території Івано-Франківської та Закарпатської областей. Гора Кукол – це найвийща вершина однойменного хребта, майже повністю покрита смерековим лісом. З вершини гори та й дорогою відкриваються неймовірні краєвиди на гору Говерлу, Петрос, Свидовецький масив, масив Ґорґани, хребет Кострич.

На хребті є багато пасовиськ, тож не дивно, що тут так багато полонин з колибами. Практично всі вони працюють кожного літа. Тут завжди можна спробувати полонинської бринзи та вурди, а іноді і переночувати. Також хребет Кукул радує різноманіттям грибів та ягід, яких тут вистачить на всіх.

Дорогою на вершину Ви обов’язково помітите колючий дріт та маленькі бетонні стовпці. Це залишки від чесько-польського кордону. Також тут знаходиться старе кладовище німецьких солдатів, а також різні бетонні конструкції часів Першої світової війни.

Як добратися

Маршрутів на Кукол є декілька. Проте найпопулярніші – це з Ворохти та Вороненки. До Ворохти можна добратися як поїздом, так і автобусом. А от до Вороненки – трохи  складніше. Сюди можна доїхати поїздом з Івано-Франківська, або ж приїхати у Ворохту, а вже звідти попутками добратися  до Вороненки (або й пішки).
З Вороненки необхідно рухатися ‘за поїздом’ і після КПП слідувати жовтим позначкам маршруту. А після першої полонини можна перейти на зелений маршрут, який веде на Кукол з Лазещини. Щоб урізномаітнити свій маршрут – спутитися можна до Ворохти.

використано фото з сайту mapakosiv.if.ua

Залишити відповідь


Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.