Озеро Марічейка

Озеро Марічейка

Марічейка – високогірне озеро льодовикового походження, звідусіль оточене смерековим лісом. Розташоване у Чорногірському масиві, в межах Верховинського району Івано-Франківської області.
Марічека – друге за площею озеро Чорногори. Його довжина становить близько 88 м, а ширина – 45м. Знаходиться на висоті 1510 м над рівнем моря. Глибина озера – близько 0.8 м, хоча у довідниках 1880р. вказувалося про глибину більше 2 м.

Біля озера є достатньо місця для ночівлі у палатках, а також кілька потічків, які витікають з озера і кілька підземних джерел. Але без кип’ятіння воду пити не рекомендується!
Також недалеко від озера (близько 3 км) є полонина Веснарка. В літній період там можна переночувати і скуштувати гуцульського сиру. Доречі, тут є чиста джерельна вода, яку можна споживати без кип’ятіння.

До Марічейки ведуть стежки з усіх сторін, проте найпопулярніший маршрут з КПП, що у селі Шибене. До Шибеного легко добратися місцевим автобусом з Верховини, проте зауважте, що автобус рейсує 1-2 рази на день.

Від КПП і до самого озера є розмітка маршруту. Тож якщо триматися стежки – за 3-4 годин ви будете на місці. Дорога на озеро не є з найлегших туристичних маршрутів, часто зустрічаються доволі стрімкі підйоми.
Зазвичай після Марічейки туристи прямують на вершину Піп Іван, а дехто і на озеро Бербенескул, Несамовите, гору Говерлу. Варто зауважити, що маршрут від гори Піп Іван і аж до самої Говерли – доволі легкий, адже майже увесь час Ви будете прямувати Чорногірським хребтом.

Марічейка Вид на озеро Марічейка з намету

Як і в більшості Карпатських озер – у Марічейки є своя легенда

Колись давно, неподалік від теперішньго розташування озера жили двоє закоханих – Іван та Марійка. Часто вони зустрічалися в горах, подальше від людського ока. Одного разу побачили вони, що насувається вороже військо, тож домовилися, щоб Іван попередив селян про небезпеку, а Марійка залишилася затримувати ворогів. Дівчина запутала нападників у гістому лісі, проте заплатила за це своїм життям і врятувала селян. За однією з легенд озеро утворилося від сліз Івана, які він проливав не один день. Також є версія, що гори розгнівалися за знущання над дівчиною і почали скидати з вершин великі брили каміння, які утворили провалля. Після цього кілька днів йшов сильний дощ, тож кого з ворогів не вбило камінням, той втопився в утвореному озері.

Біля озера Марічейки Озеро Марічейка вранці

Залишити відповідь


Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.