Несамовите озеро – місце де вирує містика

У Чорногорі, на вистоті 1750 м над рівнем моря, на схилі гори Туркул розташовене одне з найвищих озер України – Несамовите озеро. Довжина озера 88 м, а ширрина 45 м. Глибина коливається від 1 до 1,5 м. Озеро льодовикового походження та живиться переважно атмосферними опадами. Взимку замерзає. Знаходиться озеро на території Карпатського заповідника. Також кажуть, що озеро своїми формами нагадує Антарктиду.

Місцеві жителі – гуцули, дуже бережно ставилися до природи, тому з історією озера пов’язано дуже багато містичних історій. Говорять, що якщо в озеро кинути камінь, то по дорозі мандрівника обов’язково застане негода. Також розказують, що у певний час біля озера танцюють душі грішних, які можуть затягнути в озеро. Врятувати від утоплення може тільки звук трембіти. А ще існує легенда, що неодружені хлопець чи дівчина умившись водою з озера вже через пів року святкуватимуть своє весілля.

Несамовите озеро   Несамовите озеро

Як добратися

Найлегше добратися до Несамовитого озера із спортбази Заросляк, що поблизу смт. Ворохта. У Заросляку дорога розділиться – одна на г. Говерлу, а інша на Несамовите озеро. В залежності від Вашої фізичної підготовки шлях до самого озера займе 3-4 години. Також до озера можна добратися із села Бистрець через гори Шпиці, та з села Дземброня (Верховинського району ) піднявшися на гору Вухатий камінь, а дальше слідуючи інформаційним вказівниам через Чорногірські хребти. Така дорога може зайняти від 7 до 10 годин. Але воно того варте! Йдучи цим маршрутом відкриваються неймовірні краєвиди, а також Ви будете проходити повз найвище озеро України – Бербенескул.
Також можна розпочати маршрут з села Шибене. До Шибеного їде автобус з Верховини, а далі пішки повз озеро Марічейка та гору Піп Іван Чорногірський. Дальше слідуючи червоним вказівникам на маршруті десь через 4-5 годин ходьби Чорногірським хребтом Ви будете біля Несамовитого озера. Такий маршрут, зазвичай розбивають на два-три дні, щоб сповна насолодитися красою Карпат.

Показник на Піп Івані

Маршрутний покажчик на горі Піп Іван

Несамовите озеро

Залишити відповідь


Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.