Гора Петрос

Гора Петрос – одна з найвищих вершин українських Карпат, розташована між горами Шешул та Говерла на території Закарпатської обласіті. Її вистота становить 2020 м. Подорож на вершину Петроса – один з найпопулярніших маршрутів серед туристів. Адже покоривши гору відкриваються неймовірні краєвиди на весь Чорногірський хребет – від Говерли до піп Івана.

Дорога на Петрос

Дорога на Петрос

Дорога на Петрос

Захід сонця у підніжжі Петроса

Гора Петрос має кілька переваг. Оскільки маршрут є дещо складнішим (ніж на Говерлу чи Хом’як), на Петросі немає такого натовпу туристів. Крім того подорож можна розтянути на 2 дні. По дорозі є безліч місць, де буде зручно розвести багаття та розкласти намети. Ночівля на самій вершині буде недоречною. Адже крім сильних вітрів у саму гору часто влучають блискавки. Кажуть, що Петрос – Перунова гора, тому на ній не приживаються християнські символи. Блискавки часто влучають то в металевий хрест, то в капличку, спалюючи її.

Капличка на Петросі

Як добратися

Найпопулярніший маршрут на Петрос – з Лазещини та Квасів. Вас чекатиме довга дорога вгору аж до самого підніжжя. А вже потім – ще близько 2 км трохи стрімкішою дорогою. Якщо ж у Вас добра фізична форма – можна спробувати піти хребтовою стежкою від Говерли.

На Петрос можна піднятися у будь-яку пору року. Але зауважте, що взимку Вам знадобиться спеціальне обладнаня.

Вид з Петроса

Гора Петрос

Гора Петрос

Гора Петрос

Залишити відповідь


Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.