Підгорецький замок – володіння Білої пані

На Львівщині розташований один з найкрасивіших палаців Європи – Підгорецький замок. Це пам’ятка архітектури епохи пізнього Ренесансу і бароко. Розташований у селі Підгірці Бродівського району.

Замок було збудовано в 1635 – 1640 рр. під керівництвом архітектора Андреа дель Аква. З трьох боків палац був оточений глибоким ровом. Бічні павільйони замку прикрашені мідними скульптурами атлантів. А в’їжджали до замку через велику браму з двома колонами. Перед брамою замку був розташований підйомний міст. Та така система захисту не була достатньо надійною. Тож у 1651 році вона не витримала нападу козацьких загонів. А за відбудову взявся уже новий власник Януш ІІІ Собєський у 1656 році.

Інтерєр замку всіх вражав своєю красою. Тут знаходилися Китайська, Золота, Лицарська, Зелена, Дзеркальна та Мозаїчна зали. Довкола замку розкинувся великий “італійський парк”. Парки такого типу дуже рідко зустрічалися на території України. У північній його частині розташовувався “італійський дворик”, прикрашений мармуровими скульптурами та фонтаном, які були привезені з Італії. На жаль до сьогодні ні “італійський парк”, ні “італійський дворик” не збереглися.

Підгорецький замок
фото з unian.net

Майже кожен місцевиий житель розкаже Вам про постать “Білої пані”, яка розгулює територією замку. Існує легенда, пов’язана з правлінням Жевуських. Вона оповідає про те, що князь Вацлав зненавидів свою држину і звелів замурувати її живою у стінах замку. Тому деколи можна почути її тихий плач, шум вітру, або ж побачити на фото білий силует жінки. Розказують, що дівчина блукає замком та просить християнського обряду поховання.

Як добратися

Якщо добиратися на власному авто – слід їхати по дорозі Київ – Чоп. Біля міста Броди необхідно буде повернути до села Золочів. Також можна доїхати автобусом Броди – Золочів. Їхати необхідно до зупинки “Підгірці”.

Підгорецький замок
фото з vsviti.com.ua

Залишити відповідь


Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.