Річка Прут, водоспад Пробій

Водоспад Пробій – один з найповноводніших водоспадів Карпат. Води Пробою спадають каскадами з висоти 8 м. Розташований у м. Яремче, на річці Прут.

Річка Прут бере свій початок на схилі гори Говерли і впадає в Дунай. Довжина річки на території України – 272 км. Біля витоків Прут має типово гірський характер,  і спадаючи зі схилів Говерли теж утворює каскадні водоспади. Висота найбільшого каскаду – 12 м.  Варто зауважити, що річка Прут придатна до сплавів не менше, ніж Чорний Черемош. Тут зустрічаються пороги різної складності, зокрема Триступінчатий у Ворохті, водоспадний – біля села Микуличин та Косий – між Микуличином та Яремчею. Також цікавим об’єктом на ріці Прут є Яремчанський каньйон, завдовжки майже 2 км. Гірський характер річки проявляється майже до Чернівців.

Пороги Прута на схилах гори Говерли Пороги Прута на схилах гори Говерли

Пороги Прута під горою Говерла

Без перебільшення – Пробій – один з найпопулярніших туристичних об’єктів. Адже до нього найлегше добратися. Він знаходиться в самому центрі м. Яремче. Дорогою на знаменитий Яремчанський ярмарок Ви обов’язково будете проходити по пішохідному мості, який розташувався над самісіньким водоспадом. Крім того, до водоспаду можна підійти майже з усіх сторін. Але будьте обережні, адже кам’яні брили біля водоспаду дуже слизькі, а потоки води надзвичайно потужні. Багатьом за свою цікавість та необережність прийшлося поплатитися здоров’ям,  а то й життям.

Водоспад Пробій
Річка Прут
Річка Прут

Як добратися

Водоспад Пробій знаходиться в самому центрі міста Яремче. Сюди часто рейсують автобуси з Івано-Франківська, Чернівців, Коломиї. Також до Яремче можна дістатися потягом з Івано-Франківська, Києва, Харкова, Одеси та інших міст України.
А про те,  як добратися до водоспадів на схилі гори Говерли – читайте тут.

Коментарі

Залишити відповідь


Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.