Озеро Росохан

Озеро Росохан – кришталево чисте озеро, яке розташувалося на висоті 1120 м над рівнем моря у масиві Горгани на південному схилі хребта Аршиці. Озеро довжиною 50-70 м та шириною – 20 м. Глибина коливається від 2,5 м до 4,5 м. Все залежить від пори року та кількості опадів. Наповнюється озеро джерельною водою. А за однією із версій – утворилося воно внаслідок падіння метеорита.
Вода у озері придатна для пиття, адже у ній не виявлено жодних організмів. Тут, навіть, колись пробували розводитит рибу. Але вона не прижилася. Є підозра, що це через особливий мінеральний склад води. Дно озера дуже кам’янисте, та і вода прохолодна. Максимальна температура влітку – 11-15 оС. Озеро добре заховалося серед хвойного лісу. Та і не з кожної сторони можна до нього доступитися, адже деякі береги достатньо стрімкі та кам’янисті.
Переночувати біля самого озера не вдасться. Оскільки біля нього немає пологих ділянок. Але є зручне місце трохи вище озера. Варто також зауважити, що це заповідна зона, тому багаття палити тут суворо заборонено. Тож, якщо йдете з ночівлею – не забудьте захопити з собою пальник.

Як добратися

Маршрут на озеро Росохан може розпочинатися з Мислівки або Осмолоди. З Осмолоди маршрут набагато швидший. Від лісництва Мшана до озера відстань, приблизно, 7 км. Проте, якщо вирушити з Мислівки, можна завітати на ще декілька озер в масиві Горгани: Аршиця, Забуте, Лужки. Такий маршрут можна пройти за 2-3 дні.
З Івано-Франківська їздять рейсові автобуси до Мислівки у напрямку Ужгорода. А в Осмолоду можна добратися із міста Калуша, яке знаходиться за 30 км від Івано-Франківська. Зауважте, що з Калуша також можна доїхати до Мислівки.

Озеро Росохан
У статті використано фото з vikna.if.ua

Залишити відповідь


Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.