Водоспад Шипіт, с. Пилипець

У підніжжі гори Гемби, на північних схилах полонини Баржава розкинувся найповноводніший водоспад Закарпаття  – Шипіт. Розташований в ущелині річки Пилипець, за 6 км від села Пилипець. Вода каскадами спадає з висоти 14 м. Найповноводнійший водоспад навесні, коли тануть сніги. Саме в цей час сюди прямує більшість туристів.

Легенда водоспаду

Колись давно в селі Пилипець жила закохана пара – Марійка та Іванко. Дівчина була із заможної сім’ї, а хлопець із бідної. Це і стало на заваді їхнього кохання. Та вони продовжували таємно зустрічатися за селом біля крутих скель. До матері дівчини донеслося, що вона і далі зустрічається з Іванком, тож одного разу вона прослідкувала за дочкою. Почувши в темряві шепіт закоханих, вона почала голосно їх лаяти. І ось, раптово змінилася погода, почалася злива. З гір полилися потоки води, які і забрали з собою Марічку та Іванка. У темряві годі було їх врятувати. Матір кожного вечора приходила на місце трагедії і в темряві чула шепіт своєї доньки. Так, водоспад і отримав назву Шипіт.

Як добратися

Якщо Ви вже будете в селі Пилипець, то до водоспаду добратися буде доволі просто. До Шипоту є добре втоптана туристами дорога, вздовж якої є безліч колиб та сувенірних лавок. Також із багатьох міст України пропонують екскурсійні тури до Шипоту та інших цікавих місць цього регіону. На відстані 300 м від водоспаду є підйомник, який є своєрідним орієнтиром для туристів.

Водоспад Шипіт

фото з photographers.ua

Водоспад Шипіт

фото з travel4friends.com.ua

Залишити відповідь


Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.