Гора Синяк

Гора Синяк – одна з вершин Українських Карпат у масиві Ґорґани, що розташована на території Карпатського національного природного парку у Надвірнянському районі, Івано-Франківської області. Висота – 1665 м. До висоти приблизно 1300 м вкрита мішаними лісами, вище – гірськими травами. А починаючи з висоти 1400 м над рівнем моря – гора всипана камінням, яке покрилося лишайниками і мохом жовто-зеленого, а іноді і сірого кольорів. Завдяки цьому із сусідніх вершин гора Синяк виглядає трохи синюватою. За однією із версій, саме завдяки цьому вона і отримала свою назву. Разом із сусідньою вершиною Малий Ґорґан (1592м) утворює хребет Синяк.
Гора Синяк – один із найпопулярніших маршрутів вихідного дня. Адже, щоб піднятися і спуститися достньо всього кількох годин. Тому туристи часто йдуть одразу ще й на гору Хом’як, водоспад Гук.
Із вершини гори відкривається неймовірний краєвид на Чорногірський хребет (видно і Говерлу і Петрос), гору Хом’як, Явірник, Довбушанку.

Як добратися

Маршрутів на Синяк є декілька. Найпопулярніші – це з Татарова та Поляниці.
До Татарова можна легко добратися із Івано-Франківська. Попросіть водія чи запитайте місцевих і Вам покажуть куди повернути до урочища Женець. Пройдіть через підвісний міст, потім КПП (вхід на територію, звісно, платний) і рухайтеся до полонини Хом’яків. А на полонині вже вирішуйте куди Ви будете підніматися: на Синяк чи на Хом’як. Такий маршрут займе всього декілька годин, але в дощову погоду краще взагалі нікуди не йти, оскільки каміння на вершинах стає дуже слизьким та небезпечним.

Гора Малий Горган
гора Малий Горган, фото з сайту pda.pravda.if.ua, автор Анна Семенюк

Залишити відповідь


Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.