Гора Смотрич, Вухатий кмінь

Смотрич (1898 м) – одна з вершин гірського масиву Чорногора, розташована на відстані 1,5 км на схід від головного хребта. Підніжжя Смотрича розташоване в селі Дземброня, тож підйом на вершину найкраще розпочинати саме з цього мальовничого села.

Смотрич Вид з гори Смотрич
Схили гори стрімкі, місцями обривисті,  вершина кам’яниста. Вздовж верхньої частини гори є чудернацькі скелі, які часто нагадують тварин. По дорозі на вершину Смотрича розташована полонина, де завжди можна зупинитися, відпочити, скуштувати гуцульського сиру, напитися прохолодної джерельної води. Полонина розташована на роздоріжжі між вершиною Смотрича і Вухатим каменем. Вухатий камінь – найцікавіше місце на Смотричі- передвершина. Висота – 1864 м. Вирізняється з-поміж інших завдяки високим кам’яним виходам, які в народі називають “церквами”. Дорога на вухатий камінь менш стрімка, ніж на Смотрич. Проходить через Дзембронські водоспади. Похід на Вухатий камінь є одним з найпопулярніших туристичних маршрутів.
Через Смотрич та Вухатий камінь проходить туристичний маршрут на гору піп Іван Чорногірський. Варто зауважити, що через Вухатий камінь маршут трохи довший, але менш стрімкий і мальовничіший.

Вид на гору Піп Іван

Вид на гору Піп Іван Чорногірський з Вухатого каменя.

По дорозі на Смотрич

По дорозі на Смотрич

Залишити відповідь


Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.