Гори Шпиці, Чорногірський хребет

Шпиці – одна з вершин гірського масиву Чорногора. Висота – 1863 м. Розташована на північний схід від головного хребта. На вершині розташовані кам’яні насипи висотою до 50 м, завдяки яким гора отримала свою назву. Утворилися ці скелі внаслідок давнього зледеніння.

З вершини гори відкривається неймовірний краєвид на Чорногірський хребет, озеро Бербенескул, Дземброню, Вухатий камінь, Туркул, Говерлу, Петрос. Також добре помітно струмочки води, які стікають з вершини і утворюють так звані Гаджинські водоспади. Дорога до Шпиць не менш красива, ніж краєвиди, які відкриваються з вершини. Безліч кущів чорниці, брусниці, карпатські квіти, шум річки та шепіт лісу будуть Вас супроводжувати всю дорогу аж до самої вершини.

Оскільки Шпиці розташовані трохи дальше від основних туристичних маршрутів – тут значно менше людей. А іноді навіть можна насолодитися всією величчю Карпат наодинці.

Багато туристів намагаються підкорити вершини скель. Але тут потрібно бути обережними. Адже кам’яні насипи надзвичайно гострі, ще й знаходяться на шаленій висоті. Якщо ж Ви таки хочете підкорити ці скелі Вам варто долучитися до груп скелелазів, які іноді проводять тут тренування.

Також місцеві жителі розповідають, що саме біля Шпиць похований Олекса Довбуш. Хоча справжнє місце поховання і до сьогодні невідоме.

Гори Шпиці

Як добратися

Достатньо легко добратися до Шпиць із села Бистрець. Вам необхідно буде добратися до Верховини, а вже звідти на місцевому автобусі близько 14 км до села Бистрець.

Ще легший маршрут із турбази Заросляк, що поблизу Ворохти. Звідти потрібно рухатися до Несамовитого озера, а далі вже недалеко і до Шпиць. Така прогулянка не є складною, оскільки не буде різких підйомів та спусків.

Гори Шпиці

 

Залишити відповідь


Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.