Шацькі озера, Світязь

фото з volynnews.com
Шацькі озера – група озер (близько 30) на території Шацького національного природного парку, розташовані у північно-західній частині Шацького району Волинської області.
Шацькі озера – це єдиний водний комплекс і всі водойми з’єднані між собою невеликими протоками і каналами. Майже вздовж усієї берегової лінії ростуть ліси. Тому тут можна надихатися свіжим хвойним повітрям,  а влітку ще й посмакувати лісовими ягодами.
Вода в озерах надзвичайно чиста, тож дно озер дуже добре проглядається навіть на глибині. Найбільшими за площею є озеро Світязь, Пулемецьке озеро, Луки, Люцимир, Остров’янське озеро, Кримне та Пісочне.
Світязь – найбільше та найпопулярніше озеро. Його площа становить близько 2622 га, найбільша глибина – 58,4 м, а средня глибина – 6,9 м. Це найглибше озеро природнього походження в Україні. Живиться переважно підземними водами. Влітку вода прогрівається до температури 20оС. У прибережній зоні озеро досить мілке. Іноді можна пройти сотню метрів, щоб зайти у воду по груди. Тож тут люблять відпочивати сім’ї з дітьми. Зазвичай на озері досить тихо і спокійно, але у вітряну погодуд висота хвиль може досягати і 1,5 м.
Озеро славиться своїми лящами, окунями, щуками, сомами, а також вуграми, які вважаються родзинкою даної місцевості.
Крім рибних делікатесів Вам тут запропонують безліч розваг: прогулянки на яхтах до острова, сафарі по непрохідних лісах Шацького парку, підводні екскурсії озером Світязь (фридайвінг), а також спробувати процедури з блакитною глиною з озера.

Як добратися
Дістатися до озера Світязь можна практично з будь-якого куточнка України. Вам необхідно доїхати до м. Ковель, а потім до м. Шацьк. А вже звідти до озера, яке ви вибрали для свого відпочинку.

Шацькі озера
фото з uk.wikipedia.org

Залишити відповідь


Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.