Свидовецький масив

Свидовець – гірський масив на території Українських Карпат. Розташований на Закарпатті між річками Тересва і Чорна Тиса. Свидовецький хребет – третій за висотою хребет в Українських Карпатах, довжиною майже 60 км.
На схилах Свидовецького масиву букові ліси зустрічаються на висоті до 1380 м над рівнем моря. Це найвища межа букових лісів в Україні.

Свидовецький хребет – головний хребет Свидовецького масиву – має форму дуги, що проходить через вершини Близниці, Стіг, Татуляска, Ангуряска, Велика Куртяска, Темпа. Тут кожен знайде те, що шукає: високі гори, полонини, озера, водоспади. Крім того подорожувати можна як пішки, так і велосипедами і навіть УАЗами та позашляховиками. Адже вздовж майже всього головного хребта є утромбована грунтова дорога.

Є кілька маршрутів на Свидовецький масив. Можна піднятися до конкретної локації, а можна відвідати одразу декілька. Сходждення можна починати із села Кваси, Ясіня, Тростянець, Усть-Чорна, а також г/к “Драгобрат”.

Один із найпопулярніших маршрутів – із села Кваси. Від залізнодорожньої станції слід трошки повернутися у сторону села Ясіня і повернути на територію Карпатського біосферного заповідника ліворуч. І далі слід дотримуватися червоних позначок маршруту (щоправда деякі з них на початку маршруту скоріше розові, ніж червоні). Перший перевал можна зробити на полонині “Браїлка”. Також тут варто запастися водою. А дальше грунтова дорога приведе Вас до Малої Близниці, Великої Близниці, озера Івор у підніжжі Близниці. Потім гори Жандарми, г/к “Драгобрат”, гора Стіг. Якщо не підніматися на вершину гори Стіг, а обійти її ліворуч – можна поповнити запаси води.

Починаючи з г/к “Драгобрат” – дорога доволі лега. Підйоми і спуски плавні і невисокі. Так неспішною ходою зустрінеться озеро Ворожеска, а далі і Герешаска(Догяска). При бажанні можна піти ще дальше – до озера Апшинець.

Варто зазначити, що вище полонини “Браїлка” – ліс поступово закінчується. Вершини хребта в основоному вкриті гірськими травами, жерепом, а також чорницею та брусницею. Тож багаття не буде чим розвести, потрібно брати з собою пальники. Переночувати можна біля Геришаски. Там достатньо місця, але доволі шумно, через натовп туристів. А можна і спуститися до Ворожески.

Такий маршрут всередньому займе 2-3 дні, в залежності від фізичної підготовки. Повернутися можна тим самим маршрутом, а можна спутитися до г/к “Драгобрат” і вийти на Ясіня.

Брусниця на Свидовці

гора Близниця<

гора Близниця

Ворожеска

озеро Ворожеска

Герешаска

озеро Герешаска

 

Залишити відповідь


Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.