Озеро Синевир – морське око Карпат

Озеро Синевир – найбільше та найглибше озеро українських Карпат. Розташоване в Міжгірському районі Закарпатської області на висоті 989 метрів над рівнем моря. Займає близько 4 – 5 га площі. Середня глибина озера 8 – 10 м, максимальна – 24 м. Утворилося озеро близько 10 тисяч років тому через землетрус. Зараз живиться трьома гірськими потоками. Навіть у найспекотнішу погоду прогріваються тільки верхні 2 метри води. Посередині озера, немов зіниця ока, розмістився острівець, площею у кілька метрів. Звідси й друга назва озера – морське око.

Озеро Синевир знаходиться на території Національного природного парку, який оберігає його недоторкану природу. Довкола озера ростуть старі 150-літні сосни і смереки. А 38 видів рослин та 20 видів тварин занесені до Червоної книги України. Вода в озері настільки чиста і прозора, що в ній живе форель.

Цікавим фактом є те, що озеро ніколи не виходить з берегів. Ні в період інтенсивних дощів, ні під час танення снігів.

Посередині острова розміщена скульптура двох закоханих – хлопця на ім’я Вир та дівчини Синь. Саме завдяки їм озеро отримало свою назву. Розказують, що колись ці землі належали одному графові. У нього була дочка Синь, в якої очі були блакитні як небо. Одного разу, дівчина, збираючи квіти, почула гру пастуха на сопілці. Хлопця звали Вир. Вони познайомилися та закохалися один в одного. Батько, дізнавшись про кохання дочки приказав вбити хлопця, скинувши на нього з гори камінь. Коли Синь дізналася про трагічну загибель коханого – обняла камінь і заплакала. З її сліз утворилося озеро, посеред якого і досі видніється цей камінь.

Озеро приваблює туристів не тільки з України, але і з усієї Європи. Але зауважте, що вам не дозволять розкласти тут намет, а тим паче розвести багаття. Це обернеться для Вас величеньким штрафом. Проте тут досить розвинена туристична інфраструктура. Тож туристичних баз тут вистачить на будь-який смак та ціну.

Як добратися

Найлегше добратися до озера своїм транспортом – треба лише доїхати до Міжгір’я, а там повернути до села Синевирська Поляна і проїхати ще кілька кілометрів на північ. Місцеві жителі обов’язково підкажуть Вам дорогу. Майже з кожног міста України пропонують кількаденні екскурсійні тури – озеро Синевир, долина нарцисів, водоспад Шипіт та інші. Також до озера можна легко добратися із полонини Гича та полонини Озерна. До речі з неї відкривається чудовий вид на озеро і тут можна розвести багаття.

Озеро Синевир
фото з lovelylife.in.ua

Озеро Синевир
фото з demarcos.livejournal.com

 

Залишити відповідь


Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.