Наскельне місто-фортеця Тустань

Місто-фортеця Тустань

Місто-фортеця Тустань – унікальна пам’ятка природи та архітектури. Розташована в Українских Карпатах поблизу села Урич Сколівського району Львівської області.
Саме місто було збудоване на скелях-пісковиках, найвищі з яких отримали назви:  Камінь, Острий Камінь, Мала Скеля, Жолоб та скелі, які прилягають до хребта Воронового.

Місто було засноване ще в IX столітті племенами Білих Хорватів і було важливим митним і оборонним пунктом. Адже розташувалося вздовж Соляного шляху, яким перевозили сіль з Галичини в країни Європи. Також Тустань була частиною міжнародного шляху, через який возили шовк з Китаю. В середині XIII століття фортеця була захоплена і спалена турками, а згодом перейшла до рук поляків. Починаючи з XVII століття фортеця втрачає митне і оборонне значення і занепадає. І тільки в XX столітті тут розпочалися масштабні археологічні розкопки і дослідження. Завдяки тому що фортеця була дерев’яною, то по залишкам пазів у каменях вдалося графічно відтворити вигляд міста-фортеці майже на 90%.

Залишки мурів фортеці Тустань Вершина фортеці Тустань

Сьогодні наскельне-місто фортеця Тустань є надзвичайно популярним об’єктом для туристів. Поблизу знаходиться унікальний музей, в якому зберігаються залишки деревини, з якої була побудована фортеця, макети міста-фортеці різних часів, а також предмети побуту часів Київської Русі. Як в музеї так і на території самого міста-фортеці є екскурсоводи, які надзвичайно цікаво і детально все розкажуть. Вхід платний.

Останні кілька років на початку серпня тут влаштовують фестиваль “Ту Стань”. Сюди з’їжджаються реконструктори середньовіччя з усіх куточків України, а також із-за кородону. Влаштовують рицарські бої, танці, а також ремісники презентують свої вироби.

Як доїхати

Найзручніше сюди добиратися зі Львова через Східницю. Відстань – орієнтовно 100-110км. Також можна доїхати рухаючись трасою Київ-Чоп.
А зі Львова, Стрия, Івано-Франківська часто організовують одноденні екскурсійні тури. Можна також доїхати сюди громадським транпортом. Але це вже значно складніше, адже під саму фортецю громадський транспорт не їде, тож вам прийдеться пройти значний відрізок дороги пішки, або ж ловити попутку.

вид з фортеці Тустань Вид на навколишні ліси з фортеці тустань ліс у Тустані фортеця Тустань

Залишити відповідь


Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.