Верховина – гуцульська столиця

Верховина – селище міського типу Івано-Франківської області, до 1962 року – село Жаб’є. Розташоване на висоті 620 м над рівнем моря, на березі річки Чорний Черемош.

Верховина по праву заслужила називатися гуцульською столицею. Адже де, як не тут ви зможете побачити старовинні традиції, гуцульське весілля, мольфарів, почути різноманітні легенди та історії про опришків.
Крім того відпочинок у Верховинів підійде як для любителів активного відпочинку, так і тим, хто любить комфорт і легкі прогулянки.
З цього села стартує безліч маршрутів на неймовірні обєкти природи: гору Піп Іван, озеро Марічейку, гору Смотрич з Вухатим каменем, Писаний камінь, Довбушеві комори на горі Синиці та багато іншого.

Також у Верховині є безліч музеїв.
В історико-краєзнавчому музеї гуцульщини можна побачити гуцульський національний одяг, ткацькі верстати, предмети побуту, які вже давно вийшли із вжитку, археологічні знахідки. Крім того любителям музики буде цікаво відвідати хату-музей музичних інструментів, адже деякі з експонатів є тільки в кількох екземплярах по цілому світі.

Для любителів більш екстремального відпочинку у Верховинському районі є чудова пропозиція – рафтинг на Черемоші. Зазвичай сплав починають із нижньої Дземброні, села Бистрець або Красника. Проте варто зауважити, що Чорний Черемош місцями не дуже повноводний. То ж у періоди сильної спеки і відсутності дощів трапляються ділянки, де вода не вище коліна, і рафти приноситься переносити в руках. У Веховинському районі таку послугу надають більше десятка рафтинг центрів.

Ще одне чудове місце, яке варто відвідати є Писаний камінь. Це геологічна пам’ятка природи. Свою назву він отримав завдяки надписам, які викарбувані нашими пращурами сотні (а то й тисячі) років тому. Зараз надписи можна розгледіти на світанку або на заході сонця. В день вони майже не помітні, адже поверх них уже появилисяя сучасні надписи туристів. Цікавим є той факт, що ієрогліфи на камені ще досі не розшифровані. З Верховини на Писаний камінь є маркований маршрут. Тривалість підйому 3-4 годин. Також є можливість виїхати сюди машиною.

Цікавим об’єктом у Верховинському районі є Довбушеві комори. На горі Довбушанці розташований коридор зі скал. Згідно з легендами Олекса Довбуш заховав тут свої скарби в одній із підземних печер. Багато охочих тут пробували шукати багатство, але нікому так і не вдалося тут знайти омріяний скарб.

Доїхати до Верховини дуже легко. Майже щогодини рейсують маршрутні автобуси з Івано-Франківська. З ночівлею теж проблем не буде, адже у Верховині наразі є безліч готелів, садиб, котеджів, та й просто місцеві приймають туристів в себе вдома.

Верховина

Писаний камінь
Писаний камінь, фото з drive-karpaty.com.ua

Залишити відповідь


Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.