Ворохта

Ворохта – ще один туристичний осередок Карпат. Місце, де поєдналися високі гори, шумні річки, гуцульський колорит, а також туристичні комплекси на будь- які смак та ціну. Ворохта – селище міського типу Яремчанського району Івано-Франківської області, розташоване на висоті 850 м над рівнем моря. Це не те місце, де можна сповна насолодитися могутністю Карпат та побути наодинці з природою. Але у порівнянні з Яремче – туристів тут значно менше, гори стрімкіші, затишніше.

За легендою назва селища появилася ще в XVII столітті. У одних із жителів був слуга, якого звали Ворохта. Чоловік був дуже розумним і талановитим. І до нього часто зверталися за порадами, говорячи, “іду до Ворохти”. Кажуть, що звідси і появилася назва селища.

Незважаючи на свої незначні території у Ворохті є на що подивитися і де відпочити.

У селищі знаходиться пам’ятка архітектури XVII століття – церква Різдва Богородиці. Розташована на вершині пагорбу, звідкіля видно всю Ворохту.  Неподалік від вокзалу є Богослужебна римо-католицька каплиця, побудована в 1903 – 1904 рр в неополітанському стилі, нещодавно відновлена.

Віадук у Ворохті
фото з photographers.ua

У Ворохті знаходяться дуже відомі віадуки, збудовані ще за часів Австро-Угорщини. Довжина найдовшого – близько 130 м, а ширина центральної арки – 65 м. Два з цих мостів уже аварійно-небезпечні, тому поруч з ними побудовані нові залізничні мости.

ворохта

Також у Ворохті є трамплін для стрибків на лижах та підйомник. Раніше тут була тренувальна база для спортсменів. Зараз все у дуже жахливому стані. А покриття з трампліну потихеньку розбирають туристи. Але тут є сувенірний ринок, де завжди можна придбати карпатські смаколики та вироби з дерева.

Для любителів більш екстремального відпочинку, у Ворохті є зіплайн, довжиною більше 700 м. А для тих, хто любить мандрувати горами – звідси є безліч зручних маршрутів на гору Говерлу, Несамовите озеро, гору Кукул.

Крім того у Ворохті безліч туристичних комплексів, де можна відпочити. А добратися сюди можна як автобусом, так і потягом.

Залишити відповідь


Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.