Озеро Ворожеска

Ворожеска – високогірне озеро льодовикового походження, розташоване на території Свидовецького масиву Закарпатської області Рахівського району. Лежить на висоті 1460 м над р.м. Складається із двох водойм. Більше озеро має 95 м в діаметрі, а глибина місцями сягає 4,5 м. Менше ж озеро – має форму півмісяця, розташоване на відстані 15 м від більшого. Глибина – трохи менше 2 м. Температура води влітку 11-16 oС, взимку озеро замерзає.

Біля Ворожески можна розбити табір. Місця тут достатньо для кількох десятків туристів. Природа тут дуже мальовнича, та й туристів, зазвичай менше, ніж біля озера Герешаска. Зі Свидовецького масиву – дуже стрімкий спуск до озера, тому треба трошки обійти. З однієї сторони озера розташувалася гора Ворожеска, а от з іншої – безкраї простори, полонини. Тому часто тут випасаються вівці та корови.
Варто зауважити, що у даній місцевості ростуть в основному трави, ялівець та жереп. То ж, щоб розпалити багаття – треба добре постаратися. Обов’язково беріть із собою пальник, якщо йдете з ночівлею.

До озера можна добратися із села Чорна Тиса, звідки до самої водойми потрібно подолати відстань близько 5 км.
Для любителів походу із ночівлею краще відвідати одразу кілька локацій, і вирушити у похід Свидовецьким масивом, який займе 2-3 дні. Детальний опис такого маршруту читайте тут.

Також до озера можна виїхати УАЗом чи позашляховиком з г/к Драгобрат. Але в такому випадку Ви зможете полюбуватися тільки видом на озеро зі Свидовецького хребта. Якщо ж Ви, таки, хочете підійти до водойми – прийдеться трошки пройтися ногами.

Свидовецький масив

Вид на Близниці

Вид на Близниці

Озеро Ворожеска

Залишити відповідь


Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.